kiirlaen, kiirlaenud

Milline laen on kiirlaen?

Erinevaid laenutooteid ja laenupakkujaid on turul väga palju ja nimetusi laenudele mitmeid. See võib laenuotsijale omajagu peavalu tekitada. Näiteks on juttu sms-laenudest, krediidikontodest ja kiirlaenudest.

Kiirlaenu tunnete enamasti aga ära selle iseloomulike omaduste järgi, millest osa toome teieni alljärgnevalt.

Kiirlaen on tagatiseta laen

Kiirlaenu antakse laenusoovijale vaid taotluse alusel ja tegemist on küllaltki lihtsa tagatiseta laenuga. Selleks et laenu saada, peab taotlejal olema piisavalt hea majanduslik olukord ja stabiilne sissetulek. Kui tagatisest rääkida, ongi kiirlaenu puhul selleks antud juhul taotleja majanduslik seis.

Sellise võrdlusena toodud tagatis ei ole klassikalises mõttes kiirlaenu puhul sarnaselt suurematele laenudele, nagu kinnisvara- või autolaen, kus tagatiseks antakse soetatud kinnisvara, sõiduk või väärtesemed, vajalik. Laenu saamiseks ei olegi muud vaja, kui esitada vaid laenutaotlus.

Kuna kiirlaenu näol on tegemist tagatiseta laenuga, puudub teil oht kaotada oma kodu või muu vara — seni, kuni laen on õigeaegselt tagasi makstakstud, on kõik hästi.

Kiirlaenu laenusumma on paindlik

Vastupidiselt pangast laenu võtmisele, kus summad on suured ja laenu taotluse protsess keerukas, on kiirlaenu võmine lihtne lahendus, kui ootamatult on tekkinud rahakotti auk, ent palgapäevani on jäänud loetud päevad. Just siin tulebki appi kiirlaen.

Laenusummad jäävad vahemikku 50–2000 eurot. Nii saad laenuga katta väiksemad olmekulutused või teha mõne suurema investeeringu, ostes mõne soodsama sõiduvahendi, parandades terviseseisundit või kodust keskkonda.

Küll aga ei pruugi laenufirma päris esimesel taotlemisel laenajale anda maksimaalset taotletavat summat. Kuna teenusepakkujal puudub esmakordse taotluse tegemisel muu tagatis peale taotleja ütluste, on laenufirmad skeptilisemad ning kiirlaenu andmine on nende küllaltki riskantne.

500–900 eurot on summad, mida üldjuhul esmakordsel laenamisel taotleda saab. 1000- eurosed ja kõrgemad kiirlaenud on praktikas pigem harvaesinevad.

Lühike tagasimakseperiood

Kiirlaenu võttes, ei pea te end siduma pikaaegsete laenukohustustega, vaid pigem on kiirlaen mõeldud kiirelt laenamiseks ning kiirelt tagasi maksmiseks.

Reeglina tuleb summa tagasi maksta 30–180 päeva jooksul, maksimaalselt ühe aasta jooksul. Selle põhjuseks on ka võrdlemisi väike laenusumma.

Lühike tagasimakseperiood võib ka mõnes mõttes olla hea, kuna niiviisi saab laen kiirelt “kaelast ära”. Samas peaksite kindlasti jälgima, et ei hüppa laenu võttes üle oma varju — ehk kas saate kindel olla, et suudate selle tuhat eurot poole aasta jooksul tagasi maksta? Laenu võttes enda maksevõime ülehindamine on just see, mis tekitab hiljem probleeme nagu võlgnevused või maksehäired.

Kellele antakse kiirlaenu?

Kiirlaenu taotlemine on võimalikult lihtne protsess ja siin ei ole vaja korduvalt erinevates asutustes käia ega kuhjade viisi dokumente vormistada.

Kuna puudub tagatise vajadus, on ka laenu tingimused üsna sõbralikud.

Kui te otsite parimaid kiirlaenude pakkumisi, vaadake kindlasti laenukompass.ee turuuuringut Kiirlaenud võrdluses, kus on välja toodud Eesti laenuturu populaarseimad kiirlaenude pakkujad ning pakkumised.

Kiirlaenu taotleja peab olema vähemalt 18-aastane ja elama alaliselt Eestis või omama elamisluba. Samuti on laenu saamise eelduseks taotleja igakuine stabiilne sissetulek palga või pensioni näol (toetused ei lähe enamasti arvesse).

Enne laenulepingu sõlmimist peab taotleja läbima isikusamasuse tuvastamise, omama isiklikku meiliaadressi ja pangakontot ning esitama oma pangakontode viimase 6 kuu väljavõtted.

25 Aprill, 2019

Kiirlaenud

Kuidas leida parim kiirlaen?

10 Juuni, 2019

Tarbimislaenud

Kuidas toimib tarbimislaen?

18 November, 2018

Ärilaenud

Kuidas teadlikult laenata?